Muzułmanie proszą Komorowskiego!

Muzułmanie proszą Komorowskiego!

Nezar Charif
(fot. PAP / Paweł Supernak) Skomentuj

  A A A
 

Polscy muzułmanie twierdzą, że ich konstytucyjne prawa są łamane. Z apelem o interwencję zwrócą się oficjalnie do prezydenta. Powołają się nie tylko na ustawę zasadniczą, ale i na Kartę praw Podstawowych Unii Europejskiej i oenzetowską Powszechną Deklarację Praw Człowieka.


Chodzi o wolność wyznania i swobodę praktyk religijnych. Powodem protestu jest zakaz uboju rytualnego obowiązujący od pierwszego stycznia tego roku. Rząd miał się tym zająć, ale odłożył sprawę.

Duchowny muzułmański, imam Nezar Charif, powiedział Polskiemu Radiu, że ubój rytualny stanowi "bezwzględny wyznacznik praktykowania religii". Dodał: "żaden mufti, żaden imam nie może tego zmienić. To jest dane od Boga".

Mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego, przypomina, że wierny nie może spożywać mięsa, jeśli zwierzę zostało przed ubojem "uderzone". Podkreśla, że to jest słowo kluczowe, bo tak dosłownie stanowi święta księga islamu. Co więcej, muzułmanin nie może nosić ubrań skórzanych, torebek, używać kosmetyków, jeśli w procesie produkcji naruszono ten wymóg.

Koran nakazuje też celebrować święto ofiarowania, Kurban Bajram, podczas którego są składane ofiary ze zwierząt. Zakaz uboju rytualnego jest zatem - oświadczają polscy muzułmanie - sprzeczny z konstytucyjną zasadą wolności wyznania i swobody praktyk religijnych. Mufti zauważył, że nie ogranicza się niehumanitarnego zabijania karpi przed świętami, co praktykują katolicy. Tymczasem religijny ubój polega na błyskawicznym upuszczeniu krwi, by zwierzę nie cierpiało. Koran zabrania dręczenia zwierząt, podkreśla mufti Tomasz Miśkiewicz.

Rada Ministrów miała się zająć sprawą uboju rytualnego w miniony wtorek, ale odłożyła to na później. Polscy muzułmanie uważają, że i rząd i parlament "boją się" tego tematu, stąd zwrócenie się do prezydenta.

Wyznawcy islamu w Polsce to około 30 tysięcy osób. Muzułmańskie Święto Ofiarowania przypada w październiku, mają więc nadzieję, że zakaz uboju religijnego zostanie do tego czasu uchylony. Na razie zostali przymusowymi wegetarianami.

mm

źródło: IAR

artykuł dodany: 2013-03-21 (17:20),

oceń
13
167
Podziel się

Mocno powiedziane

Rosną notowania ministra Nowaka!

Schetyna zamiast grać podaje piłki.

inspir odpowiedz »

Marta Kaczyńska pierwszy raz o kryzysie w małżeństwie!

Poważna pani wypowiadająca się w kolorowej prasie... Tak samo "poważnie" ją traktuję.

mm odpowiedz »

Opinie

Pozostało znaków: 4000

[Pokaż regulamin]

REGULAMIN

Ocena: +3 [3]
~rex [2014-01-28 01:02]

odświeżę temat, jak się nie podoba to wynocha z naszego kraju

odpowiedz

Ocena: -5 [35]
~podlasiak [2013-03-22 06:59]

akurat ci muzułmanie mieszkają na Podlasiu od ponad dwustu lat, za walkę w obronie Polski dostali od naszego króla, ziemię i prawo osiedlenia się w Polsce. Jeśli ktoś chce więcej zobaczyć to zapraszam do odwiedzenia w wakacje muzułmańskich wsi Kruszyniany i Bohoniki na pewno zostanie gościnnie przyjęty

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~polak emigrant [2013-09-01 13:01]

jak jest dane od boga to nie sobie do niego pisza... i do siebie

odpowiedz

Ocena: +5 [5]
~EUSTACHY [2013-08-18 08:59]

to wynocha z naszego kraju jak się nie podoba!!! ISLAMOWI STANOWCZE NIE!

odpowiedz

Ocena: -102 [150]
~PolskiMuzułmanin [2013-03-22 05:41]

Urodziłem się w Polsce i jestem Polakiem. Kilka lat temu przeszedłem na Islam, ale to co oni tu piszą że to jest bezwzględny wyznacznik praktykowania religii to nie jest tak zupełnie do końca prawda. Liczy się przede wszystkim wiara w Jednego Boga i 5 filarów wiary. Życie według Koranu co do joty jest według mnie raczej nierealne. Poza tym to nikt chyba nie myśli że każdy muzułmanin jest taki idealny w praktykowaniu zasad wiary bo przecież to że ja jakieś zasady złamię nie zmienia mnie nagle w kogoś innego skoro wierzę w Boga Jedynego i jego wszystkich proroków. Co do tych którzy piszą że muzułmanie mogą wrócić do siebie jak się nie podoba - wielu tutaj się urodziło i jeszcze więcej się urodzi i jesteśmy u siebie. Co do tych którzy mówią o 'naszym' Bogu - Bóg jest jeden i nie ma wasz czy nasz i jeśli tak rozumiecie monoteizm to go wcale nie pojmujecie. Poczytanie Koranu by was nie zabiło a sporo by mogło wyjaśnić bo większość społeczeństwa ma wypaczone wyobrażenie o Islamie. Takie jak amerykanie o niesieniu wolności.

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +2 [2]
~jakośtak [2013-07-17 21:58]

ubrać falafela na czerwono i wpuścić go do zagrody z bykiem i niech próbuje dokonać '' uboju rytualnego " - taka moja metoda na naturalne rozwiązanie problemu islamizacji europy

odpowiedz

Ocena: +8 [10]
~Anna [2013-06-30 09:36]

To jest jeszcze Polska.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +9 [21]
~human [2013-06-22 23:05]

Karp to ryba, a owce, krowy to ssaki, czujace,myslace i nie mozna znecac sie nad nimi, nie powinny cierpiec, dlatego, ze ty musisz go muslimie zjesc.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +26 [26]
~obiektywny [2013-07-02 08:56]

Kilka miesięcy temu właśnie tak postąpiła Australia: Premier Australii do muzułmanów: jeśli wam się nie podoba w tym kraju, to wyjeżdżajcie: "Muzułmanie, którzy żyją zgodnie z prawami muzułmańskiego prawa (szariatu), zostaną wydaleni z Australii. Decyzja ta została podjęta przez australijskie władze w związku z walką z radykalnymi grupami, które są potencjalnymi organizatorami ataków terrorystycznych. Premier Australii, Kevin Rudd, wywołał burzę protestów ze strony muzułmanów, gdy powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju. Oto jedne z wypowiedzi Rudda: „Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie." " - Naprawdę mi się to podoba. W końcu ktoś się odważył i powiedział co trzeba. Ciekawe, czy w Anglii by się odważyli na coś takiego?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +11 [11]
~~STOPislamowiWPOLSCE [2013-07-11 09:43]

Nie ma miejsca w tym kraju na takie praktyki i NIE MA MIEJSCA DLA MUZUŁMANÓW,NIE CHCEMY TU DRUGIEJ ANGLII,GDZIE KOZOJE..BY W BIAŁY DZIEŃ ODCINAJĄ MACZETAMI GŁOWE,ALBO WYSADZAJA SIE W IMIE SWOJEGO BOGA.NIE MA TU DLA WAS MIEJSCA I NIGDY NIE BEDZIE!!

odpowiedz

Ocena: +15 [17]
~lakerboy [2013-06-30 19:24]

Daj palec wezmą całą rękę. Za moment będą protesty, że gwarantowana w polskim prawie nietykalność osobista stoi w sprzeczności z Jihadem i zwalczaniem innych religii oraz wymierzaniem kobietom odpowiednich kar, co jest "sprzeczne z konstytucyjną zasadą wolności wyznania i swobody praktyk religijnych."

odpowiedz

Ocena: -25 [39]
~nik [2013-06-18 00:40]

Ludzie to sa polscy muzulmanie, mieszkajacy tu od wiekow..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +17 [17]
~jo [2013-06-29 22:14]

to jest żart,prawda??? zawsze byłam tolerancyjna,ale to jest przegięcie już...

odpowiedz

Ocena: +15 [19]
~lsa [2013-06-28 07:07]

Zawsze , możecie wrócić do siebie! nie jestem fundamentalistą katolickim ale Polska i Europa chrześcijaństwem stoi - taka tradycja!

odpowiedz

Ocena: +28 [34]
~Brajan [2013-06-23 16:05]

Ubój rytualny hmmm, a jak do tej pory Polscy Tatarzy, Żydzi sobie radzili? Żyli zgodnie z polskim prawem, czy z godnie z Koranem? Przecież jakoś musieli żyć, jeść! Dopiero napływ muzułmanów z Afryki i z Kaukazu domaga się zmian w polskim prawie. A niby dlaczego? Zdecydowali się tu przyjechać, więc teraz powinni się dostosować do prawa panującego w naszym kraju, a jeśli się nie podoba to każdemu z osobna wskażę drogę na najbliższe lotnisko! Nie będzie mi muzułmański Egipcjanin, Nigeryjczyk, Marokańczyk czy Saudyjczyk dyktował jak mam żyć we własnym kraju i według jakich praw.

odpowiedz

Ocena: +46 [52]
~PolskadlaPolaków [2013-06-14 18:00]

Tak Islam chce zdominować Europę. Polacy muszą stawić temu czoła.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +22 [26]
~DAISY [2013-06-17 03:26]

Jakie maja dowody.ze zwierzeta nie cierpia ? Upuszczanie krwi to nic innego jak podciecie tetnicy szyjnych.Oni uwazaja .ze to nie jest cierpienie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +7 [17]
~wielebny [2013-06-23 04:01]

wracac dymac owce na pustyni.......chca zyc w naszym kraju to po naszemu, my sie nie pchamy do nich, niech zyja u siebie jak im nie pasuje, a jak chca zyc u nas to po naszemu i zamknac mordy

odpowiedz

Ocena: +20 [22]
~human [2013-06-22 22:58]

Chca jesc mieso z zabitych rytualnie zwierzat, to niech je sobie sprowadzaja z Arabii, Polska to nie barbarzynski kraj i zyjemy w 21 wieku, skoro musimy jesc mieso zwierzat i je zabijac, nie powinny z tego powodu cierpiec. Ktos, kto widzial jak ten proceder wyglada, nie Może zgodzic sie na jego stosowanie,

odpowiedz

Ocena: +71 [77]
~Sobieski wróć!!!!!!!!! [2013-06-14 16:55]

Już raz Europa została uratowana przez Polaków przed Islamem - Król Jan III Sobieski w bitwie pod Wiedniem pokazał im że Europa jest chrześcijańska i nie chcemy tu meczetów! Ale ludzie Sobieski już dawno nie żyje... my musimy coś zrobić! Powiedzieć GŁOŚNO - NIE DLA ISLAMU! Nie chcemy prawa, które pozwała gwałcić dzieci (śluby z 5 latką!)! Nie chcemy prawa, które kobietę traktuje gorzej niż zwierzę, każąc jej zakryć się przed światem aby była niewidoczna, dawała ciała kiedy trzeba , a jak nie oblać ją żrącym kwasem lub podpalić! Nie chcemy powtórzyć błędów Brytyjczyków i Francuzów!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi